Česko-slovenský detský lesný tábor

skipmenu

tomenu
<< Predchádzajúci článokNa vyššiu úroveňNasledujúci článok >>   Vytlačiť

Česko-slovenský detský lesný tábor

 

Zvolen, 10. 7. 2018 - Pri príležitosti 100. výročia vzniku prvej Československej republiky Národné lesnícke centrum zorganizovalo v prvý júlový týždeň Česko-slovenský detský lesný tábor.

 

Podujatie je zaradené do programu 106 podujatí pri príležitosti osláv dejinných udalostí medzi Slovenskou republikou a Českou republikou v r. 2018, ktorý bol schválený uznesením vlády SR č. 282 zo 7. 6. 2017. V rámci osláv sa pripomínajú významné historické výročia v r. 2018: 100. výročie  vzniku Československej republiky, 25. výročie osamostatnenia slovenskej i českej štátnosti a 50. výročie česko-slovenského obrodného procesu známeho pod názvom Pražská jar.

 

Cieľom podujatia bolo oboznámiť mladú generáciu so spoločnou lesníckou históriou, prezentácia súčasnej úspešnej vzájomnej spolupráce v oblasti lesnej pedagogiky, upevnenie česko-slovenskej vzájomnosti a zvýšenie aktívneho ovládania a využívania oboch jazykov mladou generáciou.

 

Tábor sa uskutočnil v dňoch 1. - 8. júla 2018 v Účelovom zariadení lesnej pedagogiky a rekreácie Antonstál, ktoré prevádzkuje štátny podnik Lesy SR. Účastníkmi tábora boli deti zo Slovenskej republiky a z Českej republiky vo veku približne 10 až 12 rokov. Animátormi tábora boli certifikovaní lesní pedagógovia z oboch krajín.

 

Počas spoločne stráveného týždňa zažilo všetkých 40 detí veľa dobrodružstiev v prostredí prírody pohoria Bielych Karpát, dozvedeli sa užitočné informácie o práci lesníkov, naučili sa ako tráviť voľný čas v prírode, oboznámili sa s históriou Veľkomoravskej ríše, navštívili Trenčiansky hrad, spoločne prekonávali jazykové bariéry, vyrábali vlastnoručne vyrobené darčeky z prírodného materiálu a svoje zručnosti a vedomosti si preverili v historicky prvej lesnej olympiáde.

 

Česko-slovenský lesnícky tábor poctila aj svojou návštevou pani ministerka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Gabriela Matečná. Deti sa jej pýtali rôzne otázky a zaspievali si aj spoločnú táborovú hymnu.

 

-nlc-

NSRV ARVI NSRV
tomenu