Lesnícke dni 2009

skipmenu

tomenu
<< Predchádzajúci článokNa vyššiu úroveňNasledujúci článok >>   Vytlačiť
            Zvolen, 22. Apríl 2009 – V dňoch od 22. apríla do 1. mája 2009 organizujú lesníci pod záštitou ministra pôdohospodárstva SR v poradí už tretí ročník úspešného projektu Lesnícke dni 2009. Ide o celoslovenský program akcií určených pre širokú verejnosť, zameraný na zvyšovanie environmentálneho povedomia a informovanie verejnosti o odvetví lesného hospodárstva.  Podujatie predpokladá aj zvýšenie záujmu mladej generácie o les a prírodu a lesnícke povolanie.
            Projekt sústredený v kľúčových lokalitách: Zvolen, Bratislava, Poprad – Tatry a Košice nadväzuje na tradíciu „Apríl – mesiac lesov“. Jeho odštartovanie je symbolicky naplánované na 22. apríla, na Deň Zeme.
            Slávnostné otvorenie Lesníckych dní 2009 sa uskutoční v rovnaký deň na Námestí SNP vo Zvolene o 10.00. Pre deti aj dospelých je pripravený bohatý program lesnej pedagogiky, sokoliari, kynológovia, hudobno – tanečné vystúpenia a rôzne zaujímavé súťaže.
            Projekt Lesnícke dni 2009 organizačne zabezpečuje Národné lesnícke centrum Zvolen spolu s partnermi z lesníckych inštitúcií štátneho i neštátneho sektora.
            Všetky bližšie informácie o projekte a podrobný program podujatí sú dostupné na internetovej stránke www.lesnickedni.sk.

 

NSRV ARVI NSRV
tomenu